10 dôvodov prečo investovať do fotovoltaiky
There are no translations available.

Ekonomické dôvody

1. Veľkým celosvetovým problémom sú neustále sa zvyšujúce ceny ropy a blížiace sa vyčerpanie ropných zásob. Naporúdzi je teda otázka: "Čo teraz?". Odpoveď sa nachádza priamo nad nami ... Slnko je nekonečnou zásobárňou energie, ktorá je zadarmo a zároveň je jediným zdrojom pre výrobu elektrickej energie pomocou fotovoltaických panelov.

2. Stavba solárnej elektrárne je skvelou investíciou do budúcnosti. Mnoho krajín na svete garantuje výkup vyrobenej elektriny za priaznivé ceny. V porovnaní s inými alternatívnymi zdrojmi energie sú vo fotovoltaike výkupné ceny vyššie.

3. Stavba fotovoltaickej elektrárne býva v porovnaní s inými alternatívnymi elektrárňami rýchlejšie povolená aj postavená.

4. Fotovoltaické systémy sú bezpečné a vysoko spoľahlivé. Odhadovaná životnosť fotovoltaických panelov je 30 rokov. Svoj výkon si udržujú po dlhú dobu a zvyčajne sú garancie výrobcov definované tak, že výkon panelov po 25 rokoch neklesne pod 80% pôvodného výkonu.

 

Ekologické dôvody

5. Využívaním slnečnej energie prostredníctvom fotovoltaického systému, môžu ľudia znížiť svoju uhlíkovú stopu a zvýšiť ich energetickú nezávislosť.

6. Fotovoltaické systémy možno inštalovať na strechy a fasády budov, nevznikajú tak žiadne nároky na využitie pôdy.

7. Vzhľadom k tomu, že slnko svieti na celej našej zemeguli, môže byť fotovoltaická elektráreň umiestnená takmer kdekoľvek.

8. Fotovoltaická elektráreň neprodukuje žiaden hluk, škodlivé emisie alebo znečisťujúce plyny a dokonca aktívne prispieva k zníženiu nepriaznivých aspektov globálneho otepľovania.

 

Sociálne dôvody

9. Fotovoltaika prináša zaujímavé obchodné príležitosti a pomáha tak vytvárať nové pracovné miesta.

 

10. Ich prítomnosť v oblasti zvyšuje povedomie spoločnosti o: význame trvalo udržateľného rozvoja, o nevyhnutnosti úspor elektrickej energie a ochrane životného prostredia.


 
Solarvolt info facebook solarvolt twitter solarvolt LinkedIn solarvolt Buzz solarvolt rss solarvolt
 • SOLARVOLT kto sme...
  There are no translations available.


  Περισσότερα...
 • Produktové portfólio
  There are no translations available.

  Rozšírili sme naše produktové portfólio o ďalšie výrobky značky Power one:
  Kliknite SEM
  Περισσότερα...
 • Oficiálny distribútor Powe one
  There are no translations available.

  Sme oficiálnym distribútorom meničov značky Power one. V tomto dokumente je možné vidieť ako sa…

  Περισσότερα...